Ventspils 3.vidusskola
Latvijā dzīvojošo tautu kultūras bagātība un daudzveidība
2010.gada 16.novembrī Sabiedrības integrācijas fonds rīkoja Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta grantu shēmas „Pilsoniskās sabiedrības stiprināšana un sabiedrības integrācijas veicināšana” noslēguma pasākumu.
Tas notika 16. novembrī Ebreju kopienas namā, Skolas ielā 6, Rīgā, kas pulcēja vairāk nekā 10 dažādu tautību projektu īstenotājus. Pasākumā piedalījās arī vairāku ārvalstu vēstniecību pārstāvji.
Arī Ventspils 3. vidusskola bija iesaistījusies šajā grantu shēmā, īstenojot projektu „Novadnieku skola: izglītības sistēmas un skolu vēsture Ventspils pilsētā iepriekšējā simtgadē”. Projekta vadītāja Ramona Vagale pasākumam iekārtoja 3. vidusskolas stendu un pārstāvēja Ventspils 3. vidusskolu. Tāpat pasākuma dalībniekiem bija iespējams iepazīties ar Ventspils 3. vidusskolas izdoto bukletu „ 20. gadsimts un interesantākās lappuses skolu vēsturē Ventspilī”.
16.novembris bija īpaša diena divu apvērumu dēļ: šajā dienā tiek atzīmēta starptautiskā Tolerances diena, kad visas pasaules valstis un to iedzīvotāji ir aicināti uz savstarpēju cieņu un uzmanību pret kultūras, reliģiskām, valodas, etniskām un sociāla rakstura daudzveidībām cilvēku starpā un iecietību pret tām, kā arī Sabiedrības integrācijas fonds aicina būt vienotiem šajā daudzveidībā grantu shēmas „Pilsoniskās sabiedrības stiprināšana un sabiedrības integrācijas veicināšana” noslēguma pasākumā.
Pasākumu ieskandēja daudzveidīga programma, kas ļāva izbaudīt gruzīnu, moldāvu, ukraiņu, krievu un citu slāvu tautību priekšnesumus gan dzejā, gan dziesmās, gan dejās. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar projektu izstādi, kā arī apmeklēt radošo darbnīcu un gūt ieskatu vairākās filmās, kas tika uzņemtas projektu ietvaros.
Grantu shēmas „Pilsoniskās sabiedrības stiprināšana un sabiedrības integrācijas veicināšana” galvenais mērķis bija veicināt sapratni un sadarbību starp dažādu tautību pārstāvjiem, veidot labvēlīgus sociālos, kultūras un informācijas nosacījumus Latvijas mazākumtautībām, kā arī veicināt mazākumtautību biedrību un nodibinājumu attīstību. Programmas ietvaros tika īstenoti 32 projekti, kas saņēma finansējumu no Eiropas ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere atzīmēja: „Atskatoties uz programmas darbības periodu – 2009. un 2010.gadu, jāsecina, ka šī programma ir bijusi faktiski vienīgā iespēja mazākumtautību organizācijām, skolām un plašsaziņas līdzekļiem saņemt finansējumu projektiem, kuri visai mūsu sabiedrībai sniedza ieskatu Latvijā dzīvojošo tautību kultūras bagātībā un dažādībā, kā arī veicināja mazākumtautību organizāciju iesaisti Latvijai nozīmīgos sociālos procesos.”